Dane
Symbol
GRA05061
Kod kreskowy
5098732005061
Jednostka podstawowa
szt.
Marka
szt. Waga [kg]
szt. - 0 kg
Karton 36 3 kg
Paleta 3888 362 kg
Wysokość (mm)
52
Szerokość (mm)
114
Głębokość (mm)
49
Opis
Cechy worków: 
  • Rozmiar 12 litrów - 14 worków w rolce
  • W 100% kompostowalne
  • Nadają się do kompostowania w domu
  • Zamienią się w C02 i wodę w ciągu 90 dni
  • Wykonane z materiałów kompostowalnych i na bazie skrobi ziemniaczanej
  • Certyfikat TUV HOME - dla potwierdzenia przydatności do kompostowania przydomowego - Oznacza to, że opakowanie rozłoży się w ciągu 12 tygodni na wodę, CO2 i biomasę, pozostawiając nie więcej niż 10% oryginalnego materiału w kawałkach większych niż 2 mm

Wymiary worka: 
szerokość w podstawie: 23,5 cm
obwód: 86 cm
wysokość: 54 cm

Przechowywanie:
chłodne, suche miejsce

Okres przydatności worków:
24-miesięczny standardowy okres przechowywania przy zachowaniu odpowiedniego przechowywania

Jakie odpady wyrzucać do worka:
wszystkie odpady można umieszczać w workach, jednak worek taki nie może trafić do odpadów BIO ani do kompostowni, skoro zawartość nie jest kompostowalna

Jaka jest różnica między biodegradowalnym a kompostowalnym?

Terminy biodegradowalny i kompostowalny oznaczają bardzo podobne rzeczy z jedną ważną różnicą. Oba słowa odnoszą się do materiału naturalnego pochodzenia, który pod koniec "życia" rozkłada się na wodę, dwutlenek węgla i materię organiczną. Jednakże, aby materiał był kompostowalny, musi on rozpaść się w określonym czasie, zwykle w ciągu 90 dni. Ma to na celu zapewnienie, że czas przetwarzania odpadów żywnościowych i worków, w których się znajdują, są wyrównane. Ważne jest, aby wszelkie worki, które rzekomo są kompostowalne, były certyfikowane zgodnie z EN13432 przez niezależny organ.

Dlaczego nie możemy używać zwykłego plastikowego worka do recyklingu odpadów spożywczych?

Zwykłe worki plastikowe nie rozkładają się w kompostowniach przemysłowych i dlatego zanieczyszczają proces kompostowania. Oznacza to, że powstały kompost nie może być używany.

Czy worki kompostowalne rozpadną się w środowisku naturalnym?

Wyrzucanie wszelkiego rodzaju worków w środowisku morskim lub lądowym to zaśmiecanie i nie powinno się tego robić. Kompostowalne worki rozpadają się tylko w obecności wilgoci, powietrza i mikroorganizmów, tj. w kontrolowanym środowisku kompostowania. 


SKŁAD: materiały kompostowalne na bazie skrobi ziemniaczanej
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B